Jsme zde pro Vás 24 hodin denně.

Kontakt

REKVIEM - pohřební služba Rosice 

Brněnská 147, 665 01 Rosice

Pražská 71a, 642 00 Brno-Bosonohy

+420 602 720 534  - Trávníček st.

+420 607 940 589  - Trávníček ml.

rekviem@email.cz

Provozní doba: 

Pondělí - Pátek (7:30-15:30), Sobota a Neděle (stálá služba, tel. +420 602 720 534)Otázky a odpovědi (FAQ) 

Co vše nabízíte?

Nabízíme pohřby do země, kremace s obřadem i bez obřadu. Postaráme se o veškeré převozy zesnulého, zařídíme kněze, řečníka, hudbu, květinovou výzdobu a vyhotovíme parte na počkání. Více naleznete zde

Jak postupovat při úmrtí?

1. Při úmrtí mimo zdravotnické zařízení, je třeba zavolat praktického lékaře, záchranou službu, nebo koronera, který vám vystaví list o prohlídce zemřelého (ohledací list). Pokud váš blízký zemřel ve zdravotnickém zařízení, ohledací list vystaví tam. Lékař může rozhodnout o prohlídce zemřelého na oddělení patologie.

2. V tento moment nás neváhejte kontaktovat. Pro zemřelého si přijedeme k Vám domů, do nemocnice, domova důchodců nebo hospice v jakoukoli denní hodinu.

3. V našich kancelářích vám pomůžeme zorganizovat důstojné rozloučení. Nabízíme pohřeb do země i kremace, s obřadem i bez obřadu.

4. Na pohřeb se dostavte alespoň o čtvrt hodiny dopředu. Rozhodnete-li se o vystavení zesnulého, nebo ho chcete vidět jen v úzkém kruhu, doporučujeme přijít půl hodiny před začátkem obřadu. V případě zájmu o vystavení nám dejte vědět alespoň dva dny dopředu.

5. Vyřizování na úřadech obnáší např. zrušení důchodů, pojištění a jiných právních závazků. Pro informace o vdoveckého nebo sirotčího důchodu se obraťte na Správu sociálního zabezpečení. Zahájení dědického řízení zajistíte u Vašeho notáře. Úmrtní list Vám přijde jako doporučený dopis do dvou týdnů.

Kdy dostanu úmrtní list?

Úmrtní list Vám zařídíme my, je ale třeba donést alespoň nějaké doklady zemřelého – OP, pas, rodný list. Až bude na matrice vyhotoven, pošleme vám ho jako doporučený dopis.

Co si mám vzít s sebou, když jdu objednávat pohřeb?

Pokud je to možné, přineste s sebou doklady zemřelého, abychom na matrice mohli vyřídit úmrtní list. Dále je třeba donést oblečení pro zesnulého, pokud nepreferujete smuteční rubáš. Můžete donést USB (flešku) se smutečními písněmi, ale není to nutné. 

Také můžete donést památeční předměty, které za vás dáme zesnulému do rakve. Je možné donést zálohu libovolné částky, a to v hotovosti.

Mám nárok na volno na vyřízení pohřbu?

Při vyřizování pohřbu máte nárok na pracovní volno s náhradou – 3 dny, pokud jde o vašeho manžela, druha, nebo dítěte. 2 dny, pokud jde o jiného rodinného příslušníka, nebo osobu žijící ve stejné domácnosti. Potvrzení vám vystavíme v našich kancelářích.

Kdy mám nárok na pohřebné?

Na pohřebné má nárok objednavatel pohřbu, kterému zemřelo dítě, nebo byl ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte a má trvalý pobyt na území ČR.

Výše pohřebného je pět tisíc korun a vyplácí jej Úřad práce ČR.

Kdy dostanu urnu?

Jakmile bude urna k dispozici, telefonicky se Vám ozveme. Můžete si pro ni přijet do preferované kanceláře, nejlépe po telefonické domluvě. Po zpopelnění u nás může být urna bezplatně uložená až několik měsíců.

Kolik za pohřeb zaplatím?

Ceny se velice liší podle typu obřadu, obecně se ale dá říct, že za kremaci bez obřadu zaplatíte cca 15 000 korun. Pokud se jedná o pohřeb s obřadem, záleží na množství květin, jestli bude živá hudba, řečník, fotograf atd. Ceny se v těchto případech pohybují nad 30 000 korun.

Kde je možné popel uložit nebo vysypat?

(na větších hřbitovech) Rozptylové loučky, vsypové loučky, pokud mají možnost kolumbária, hrobů či hrobových sklípků.

Musím zařizovat pohřeb u pohřební služby, která provedla svoz zesnulého?

Ne. Svoz zesnulého a organizace pohřbu nemusí být provedeno stejnou firmou.

Pozůstalí mají vždy nárok si vybrat pohřební službu dle svých preferencí .

Musí ale počítat s náklady pohřební služby - která svoz, případně uložení do jejího chladícího zařízení provedla.

Napište nám zprávu

Pokud preferujete psaní před voláním, můžete nám vyplnit tento formulář a my se s Vámi po odeslání spojíme.